uvod.jpg
czf.jpg gbf.jpg

O nás:

Před necelým rokem, po spuštění prvních stránek s první desítkou modelů se ozvalo několik osob s přáním, aby tento web nebyl tak anonymní. Tudíž nyní, při tvorbě nového a méně "jednoduchého" (což mi bylo o předchozím řečeno) webu jsem se rozhodl zahrnout zde několik informací, které snad ukojí zvědavé dušičky.

Jsem student gymnázia, který se na jaře pokusí nepokazit maturitu. Lepím posledních... vlastně od nepaměti. Napřed to byla krabice od bot s přilepeným klackem jakožto stíhač tanků, později plastové modely, které jsem shledal jako příliš finančně náročné. Následovála velkovýrobna na ručně, centropenem na čtvrtku rýsované tanky, těch se dochovaly stovky. Otec kdysi před lety měl mašinky v H0, tudíž jsem zažitý na měřítko 1:87, byť se zdá že to je přežitek a většina trhu touží po 1:35 a 1:25. Ale co je malé, to je hezké, no ne? Jak bylo řečeno, vytvořil jsem stovky tanků, techniky etc. a desítky měst o rozloze několika metrů čtverečních. Před čtyřmi lety jsem došel k tomu, že v rámci zlepšení kvality centropen a čtvrtka nestačí a vytvořil jsem několik modelů v malování windows. (Ty na závěr vypadaly hůř než ručně malované). Před rokem a půl, v létě, jsem dostal nápad na vytvoření internetových stránek, kde bych mohl své modely prezentovat. (Jelikož od mala slýchávám od prarodičů jako pochvalu, že se jim modely líbí to, že je mám nějak "vystavovat"). A tak jsem od léta do letošního jara tvořil desítku modelů ve vektorové grafice a na své narozeniny spustil web, který napsal Lukáš Jirůšek. První den se na mé modely, které byly všechny dostupné zdarma, podívalo přes 600 lidí z mnoha koutů světa.

První modely (Horská chata z Černarusi a kůlna) jsem vytvořil podle české hry DayZ. Trpí porodními bolestmi mé práce s vektorovou grafikou, kupříkladu model "Horská chata z Černarusi" má okolo 50 MB. To se mi povedlo časem zredukovat a tak mnohem větší model Domoušického železničního nádraží má pouze cca desetinu, 5 MB. Zároveň u některých modelů je patrné "digitální maskování", což je výsledek tvorby textur ve vektorové grafice. Tento jev se také časem redukuje. Kupříkladu na nyní nejnovějším modelu Tigera II nenajdete "skoro ani čtvereček". Také jsem se snažil omezit bílé chlopně, protože jejich užitím vzniká příliš velká bílá plocha k retušování, a přeci jen, v měřítku 1:87 nedělá problém lepit papír jen na hrany.

Placené modely. Co k tomu dodat, vím že na modelech se vydělat nedá, ale vydělat na hosting i doménu se povedlo (minimálně letos). Práce ani materiál se tím nevrátí, ale přeci jen, je to náš koníček, no ne? Myslím že nejsem dost zručný programátor, můj vrchol je napsat tyto nevalné stránky, než abych dělal internetový obchod. Proto je k dispozici jen platba převodem. Závěrem mého filozofování bych se rád omluvil všem co umí anglicky a podívali se na anglickou verzi webu. A samozřejmě, přeji Vám všem mnoho úspěchů v modelařině, slepených tatrovek, tahačů, tanků, trimér a dalších věcí na "t".

Copyright © 2015-2016. Autorem webu i veškerého obsahu na něm je Vít Kovačka. Kontakt: britrex@britrex.com.

Posledí úprava webu proběhla : 5.10.2016